ir.lv: Silīcija ielejā cer iekārtot 4 Latvijas IT firmas

By | maijs 10, 2019

ākamgad pasaules informācijas tehnoloģiju (IT) un inovāciju centrā Silīcija ielejā, kas atrodas uz dienvidiem no Sanfrancisko, ASV, būs pārstāvētas četras Latvijas IT nozares kompānijas, biznesa portālu Nozare.lv sacīja Rihards Gailums, organizācijas “Latvian–American Business Association of California” (LABACA) valdes loceklis.

Kā skaidroja Gailums, organizācija “Latvijas–Amerikas biznesa asociācija Kalifornijā” ir dibināta ar mērķi veicināt sadarbību starp Latvijas IT nozares “jauniesācējiem”, inovatīvām IT firmām un riska kapitāla aprindām Silīcija ielejā, Kalifornijas štatā.

Pirmais projekts, kam ir savākts finansējums no organizācijas biedriem, ir četru Latvijas firmu iekārtošana kādā jaunu uzņēmumu “inkubatorā” Saniveilas pilsētā, stāstīja Gailums, kurš pats nodibinājis divas firmas ASV – ”E-Tag” un “Veritweet”.

Kopdarbības ideja radusies, jo “atsevišķi startēt ASV ir gandrīz neiespējami kritiskās masas nepietiekamības dēļ”, skaidroja LABACA pārstāvis. Turklāt telpu un resursu dalīšana inkubatoros un jaundibināto uzņēmumu centros ir parasta parādība gan Silīcija ielejā, gan citviet ASV un pasaulē.

LABACA telpu īri un citus izdevumus Saniveilā segšot ar organizācijas biedru iemaksām, teica Gailums. “LABACA ideja ir veidot kontakta punktu Kalifornijā ar brīvprātīgu biedru finansējumu. Cerēt uz valsts finansējumu nevaram. Klātbūtne inkubatorā izmaksās ap 1000 latu mēnesī, naudu esam savākuši no biedriem un atbalstītājiem,” viņš sacīja.