Kāpēc LABACA aizver Plug and Play biroju un kas būs tālāk

By | februāris 3, 2018
Jā, tā ir taisnība, ka LABACA ir nolēmusi neturpināt uzturēt Silicon Valley biroju tieši Plug and Play inkubatorā. Tas nozīmē, ka LABACA Silīcija Ielejā turpinās savas aktivitātes citos, efektīvākos veidos.
Iemesli šādam lēmumam:
  1. Nepilna gada pastāvēšanas laikā netika izrādīta vērā ņemama interese no jau darbojošamies LV IT uzņēmumiem ar stabilu naudas plūsmu par darbības uzsākšanu Silicīja ielejā vai ASV. Pēc Latvijas IT nozares uzņēmēju delegācijas (premjera vizītes ietvaros) Silīcija Ielejā nav saņemts neviens “follow up” pieprasījums sadarbībai ar SV uzņēmumiem vai kādu aktivitāšu uzsākšanu izmantojot LABACA izveidoto “placdarmu”. To pašu arī apstiprina Līga Hoy , goda konsule Ziemeļkalifornijā.
  2. Ir izrādīta ievērojama interese no LV IT “startup” projektiem, kuriem ir gan ambīcijas, gan idejas, gan vēlēšanās izmantot iespēju piesaistīt finansējumu vai palaist savu projektu Silīcija Ielejā, tomēr viņi fiziski nevar tur nokļūt, jo nav līdzekļu. Respektīvi šāda iespēja “Plug and Play” ir nedaudz par ātru..
  3. Viena no priekšrocībām atrasties tieši “Plug and Play” bija “Valstu pārstāvniecību Silīcija Ielejā” modelis. Viens no nozīmīgākajiem ieguvumiem bija tieši valsts vārda popularizēšana, norādot piederību High-tech valstu “klubā”. Reklamēt valsti, maksājot īri par biroja vietu un reklāmas banneriem, tomēr nav pats efektīvākais veids kā izlietot atbalstītāju saziedotos līdzekļus
  4. Vēl joprojām nav skaidrs vai Latvijas valsts pieņems lēmumu veidot kādu “placdarmu” Silīcija Ielejā vai tieši Plug and Play. Līdz ar to nav pat prognozējams aptuvenais termiņš, līdz kuram vajadzētu turpināt “Valsts namespace” pārstāvēšanu, līdz pati valsts pārņem šīs funkcijas .
  5. Praktiski sadzīves jautājumi (kur atstāt mantas ) ir atrisināti, jo ir parādījusies Silīcija ielejā dzīvojošu latviešu kopiena, kas šo jautājumu varētu atrisināt daudz efektīvāk (lētāk) nekā īrējot telpas P&P.
Pašlaik jau ir nodibināta LABACA juridiska biedrība Kalifornijas likomdošanā un ir reģistrēts bankas konts Kalifornijā, lai varētu pieņemt ziedojumus ASV un apmaksāt tur rīkoto pasākumu norisi. Vietējā latviešu kopiena un goda konsule ir iesaistījusies “non profit 501c” statusa reģistrēšanai LABACA – kas nodrošinātu lielāku ziedojumu plūsmu, jo nodrošina nodokļu atlaides.
Pirmais plānotais regulārais pasākums “SIlicon Valley Latvians Meetup” varētu notikt novembrī Sunnyvale. Turpmāk šādi pasākumi ir plānoti regulāri , reizi mēnesī. Šis pasākums ir paredzēts gan vietējiem Bay Area dzīvojošiem latviešiem un to atbalstītājiem, gan tiem kas tur ierodas no Latvijas un meklē kontaktus. Pasākuma devīze “Share your success” norāda uz pasākuma formātu – uzaicināt latviešus, kas ir kaut ko sasnieguši, lai padalītos pieredzē ar citiem un palīdzētu radīt nākošos veiksmes stāstus. Interesanti, ka ar katru mēnesi parādās arvien jauni latvieši, kas dzīvo un strādā Silicon Valley uzņēmumos, daži no tiem meklē darbu un varētu tikt iesaistīti latviešu dibinātos US uzņēmumos, kā arī ir parādījušies investoru kontakti, kas ir balstīti uz latviešu kopienas biedriem un to draugiem
Paralēli šīm aktivitātēm LABACA meklē jaunas, efektīvākas (lētākas vai bezmaksas) telpas savas pārstāvniecības Silicon Valley uzturēšanai. Bieži tās ir vietējās kopienas locekļu īpašumi vai biroju telpas.
Rezumējot 9 mēnešus Plug and Play biroja uzturēšana ir izpildījusi savu misiju, jo:
  1. Plug and Play pārstāvēto valstu, pārstāvji ir ieraudzījuši Latvijas vārdu,
  2. Bija iemesls izkārt Latvijas karogu, kas tur arī paliks redzamā vietā visām nākotnes delegācijām;
  3. Ir noorganizēta premjera vizīte ar visu nepieciešamo loģistiku
  4. Tas palīdzēja vienot Bay Area latviešu kopienu, kura pirms tam nebija apzināta
  5. Norādīja virzienu Latvijas uzņēmējiem par iespējamo attīstības virzienu
Līdz ar to pārejam nākošā attīstības stadijā.